Pochvaleny bud Jezis Kristus,rada by som sa na nieco,co ma uz dlhsie trapi,opytala. Je mozne privolat si nieco zle tym,ze nad tym casto rozmyslam?Ako si to vysvetlit? Vela z veci,ktorych som sa bala,hoc boli len v mojih predstavach,sa naozaj udiali.Je tazke neverit tomu,kedze mam vela potvrdzujucich skusenosti,az sa toho desim.Viem,ze moja viera je slaba…hoc sa snazim vo viere rast,je to tazke. Ako sa ucit zbavovat zlych nutkavych predstav? Dakujem.

Odpovedá o. Petričko
Sláva Isusu Christu. No hovoria niektori otcovia duchovného života vo svojej  literatúre, že čoho sa bojíme, to aj pritiahneme na seba.Je to aj tým, že sa sústredujeme na zlo,a nie na Boha. Ako ako apostol Peter, ked kráčal po mori…nepošiel daleko,lebo nepozeral na Jeziša ale do vln mora.
Sú take javy, ked sa udeje to, čo sa človeku predým sníva,alebo tuší niečo, a stane sa to. Nepovedal by som, že tu ide hned o zlo.Nemusi to byt od zlého, hoc je to neprijemné niekedy mať také tušenie, či nutkavé predstavy. Tu je hlavné sústrediť sa viac na Pána Ježiša v modlitbe. Nebáť sa , povedat si, že vo všetkom je Božia vôľa.Je dobré aj povedat si každé ráno Modlitbu Optinských starcov : Pane daj mi s duševným pokojom prijať všetko ,čo mi prinesie dnešný deň…http://modlitba.sk/?p=8173
Nie to je strašné čo vidím, čo tuším,ale to, cčo si o tom myslim. Myšlienka zabíja našu dušu nie situácia,nie slová ľudí. My sa viac bojíme slov ľudí ,než svojich myšlienok. Ján 5, 44.Prirovnajme to k blesku a hromu,ked je v lete búrka. Čoho sa viac bojíme, alebo čo je pre nás hrozivejsie blesk ,či hrom? No viac sa zľakneme hromu,lebo to neprijemne hučí. Ale čo v skutočnosti zabíja? Blesk. On má v sebe tú strelu ten náboj, čo zabíja.Blesk je obraz myslienky. A hrom je situácia,alebo slová ľudí.Myšlienka tvorí stav duše, myšlienka je odevom duše–už či svadobným alebo odevom zla.Myšlienka je život duše.Preto čokolvek človek vidi, či tuší alebo vidi  nie je skutočným zlom, zlo je moj protest ,moj strach ,moj hnev na sitáciu ,či na človeka.Báť sa zla,ktoré vychádza z nás,a nie zla ,ktore ide z druhých na nás.Mt 15,11.