Odpoveď na otázku je treba hľadať u ich rodičov, či u kňaza z farnosti, lebo dievčatá ju asi nenájdu, keďže sú ešte príliš vzdialené realite do ktorej vstupujú v chráme. Najlepšie by bolo, keby sa toto miesto na chóre prenechalo dospelým ako kedysi – prevažne mužom, ktorí tam zvyčajne nevyrušujú. Ale to môže zariadiť len miestny kňaz verejným vyhlásením v chráme, iné napomínania sa väčšinou minú účinku.
Ak je to pohoršujúce, treba to riešiť s kňazom, a to nielen preto, že to vyrušuje kantora, ale viac preto, že je potrebné vzájomne sa vychovávať k úcte voči miestam, ktoré sú posvätné. Ježiš sa nebál aj vyhnať ľudí z chrámu, keď videl, že svojím správaním tam nepatria (Mt 21, 12).
My azda nemusíme vyháňať niekoho, skôr treba do chrámu ľudí privádzať, ale starať sa aj o to, aby Boží dom bol domom modlitby pre všetky národy (pozri Mk 11, 17).
Zvlášť dnes je potrebné uchovať si úctivý vzťah k cerkvi, pretože pre mnohých sa stávajú chrámy viac historickou pamiatkou, ako „živým priestorom“ pre oslavu Boha.
Mám nádej, že spoločným úsilím sa nám to podarí a tak všetci budú mať duchovný osoh z priestoru, ktorý je posvätený